Dünyanın En Büyük Karikatürü

Dünyanın En Büyük Karikatürü

Karikatür Zamanı 06.08.2018

“Galaksi’ye Notumuz Var!” projesi dahilinde hazırlanan karikatür alanına dünyanın en büyük karikatürünü  çizmek için kolları sıvayan Erdil Yaşaroğlu 2012 yılında çizdiği karikatür ile bunu başararak Guinness Rekorunu kırdı.

 

Ülkemizin en ünlü karikatüristlerinden Erdil Yaşaroğlu, Samsung Electronics Türkiye ile gerçekleştirmiş olduğu “Galaksi’ye Notumuz Var!” projesi için dünyanın en büyük karikatürünü çizdi ve Guinness Dünya Rekorları listesine  girmeyi başardı.

 

Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde belirlenen alanda  karikatür  çizimini gerçekleştiren Erdil Yaşaroğlu  yaklaşık olarak 2 futbol sahası büyüklüğündeki alana belirlenen karikatürü çizerek Guinness Dünya Rekorları’na kayıtlı olan en büyük karikatürrekoruna eline geçirdi. Guinness World Records Türkiye Temsilcisi ve Tescilli Hakemi Şeyda Subaşı, Samsung Electronics Türkiye Cep Telefonları Pazarlama Müdürü Cem Sezer Guinness Dünya Rekoru sertifikasını Erdil Yaşaroğlu’na 2012 yılında takdim etti.

 

Erdil Yaşaroğlu: Sakın bunu Evde Denemeyin

 

Erdil Yaşaroğlu yaptığı açıklamada “Galaksi’ye Notumuz Var!” projesi için Samsung tarafından piyasaya sürülen Galaxy Note modelinin kendisi için ilham kaynağı olduğunu ifade etti. Yaşaroğlu mizah ve teknolojiyi harmanlayıp 2 futbol sahası büyüklüğünde bir karikatür ortaya çıkardı. Yaşaroğlu, esprili bir dille sakın bunu evinizde denemeyin diyerek etrafındakileri güldürdü. Oldukça yoğun bir şekilde Samsung’un “Galaksi’ye Notumuz Var!” projesi için çalıştıklarını beyan eden Yaşaroğlu yaptığı açıklamada bu çalışma sırasında çok yorulduklarını ama aynı zamanda çok eğlendiklerini ve çalışma sonucu gelecek nesillere bırakabileceği faydalı, neşeli ve kocaman bir projeyi gerçekleştirdiğinin üzerinde durdu. Bu kocaman karikatür ile kocaman bir  rekoru kırarak Guinness Dünya Rekorlar’ı arasına girdiğini beyan eden Yaşaroğlu, büyük bir hayalin rekor ile birlikte gerçeğe dönmesinin kendisini ve projede çalışan herkesi mutlu ettiğini ifade etti. Erdil Yaşaroğlu sözlerini umarım yaptığımız işi gören bütün insanlar ve tüm uzaylılar da bizim gibi mutlu olur diyerek espirili şekilde sözlerini tamamladı.

 

Karikatür Alanı Samsung Elektronik Türkiye Tarafından Park haline Getirilecek

 

Samsung Electronics Türkiye Cep Telefonları Pazarlama Müdürü olan Cem Sezer;  ülkemizin önemli sanatçılarından olan ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ile birlikte bu projede çalışmaktan çok mutlu olduğunu ve Guinness Dünya Rekorları arasına  giren bu karikatür çalışmasının aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu, karikatür uygulanan alanın yeşillendirme çalışmaları ile daha da güzelleştirileceğini belirtti. Sosyal medya üzerinden destek veren takipçiler ve projeyi destekleyen kişiler tarafından ilk aşamada 4 bin fidanlık bir orman oluşturulması ve daha sonra Pınarhisar Belediyesi tarafından verilen destek ile karikatür alanının özel bir parka dönüştürülmesi planlanıyor.