Eğlenceli Zaman Geçirmek İçin Komik Karikatür

Eğlenceli Zaman Geçirmek İçin Komik Karikatür

Karikatür Zamanı 14.12.2018

Komik karikatür  çeşitleri birçok çizerin komik karikatür kategorisi altında sunduğu çizimlerdir. Bu görselleri ve yazı balonlarını dilediğiniz zaman okuyabilirsiniz.

Bir Eğlence Aracı Olarak Karikatürler

Komik karikatür  türleri aslında hem eğlence aracı hem de sanat amaçlı yapılan görselleri ifade eder. Sadece eğlence değil aynı zamanda farklı bakış açılarını da görmenizde etki sağlar. Gün içinde karikatürleri okumanız kendi beğendiğiniz çizimlere odaklanarak keyifli zaman geçirmeniz sizin kendinizi iyi hissetmenizde etkilidir.  Yani komik karikatür türleri sizin eğlence kaynağınız ve ruhsal açıdan da motivasyonunuzu artıran bir durum olabilir.

Karikatür Okumadan Önce

Komik karikatür  türlerini okumadan önce yapılması gereken  karikatüre doğru bakış açısıyla bakmak ve genel araştırma yaparak tür içeriğini bilmektir. Ayrıca internetten kolay ulaşılsa da doğrudan dergi içindeki sayılı karikatürleri almak bu sanattan alınan zevki artırır.  Yani gelişigüzel paylaşılan bir mizah yerine özenilerek okunan mizah size daha çok şey katar. Örnekle açıklanırsa  internette kafanız doluyken ve dikkatiniz sosyal medya gibi bir sürü alana dağılmışken  karikatür okumak tam isteneni almanıza engel olabilir. Yani algılarda gereken odaklanmayı yapamazsınız. Komik karikatür  türleri özellikle zaman ayrılarak okunması gereken ve sanat değeri de bilinmesi gereken bir çizim türüdür.  Ayrıca tüm karikatürlerde de bu durum vardır.  Ek bir bakış açısı olarak karikatürlerin belli bir mantıkta yazıldığını ve yazan çizen kişinin bakış açısını bilmek adına doğrudan o kişi hakkında bilgi almak gerektiğini de vurgulamak gerekiyor.

Komik Karikatürde Hangi Konular Çizilir

Komik karikatür  türlerinde konu çizimi için geniş kapsamlı düşünmek gerekir.  Bunun da nedeni diğer kategorilerde yer alan karikatür çeşitlerine göre kapsamının geniş olmasıdır.  Örneğin siyasi karikatürler genelde siyasi konuları temel alır.  Komedi veya komik karikatür  türlerinde akla gelebilecek her konu karikatür malzemesi olabilir.

Dergi Avantajları

Komik karikatür  almak için günümüzde ne yazık ki insanlar hemen kolaya kaçarak internette gelişigüzel karikatür okuması yapabilmektedir. Ancak karikatürler, çizerinin yarattığı, belli bir bakış açısı ve ön hazırlığı olan sanat ürünleridir. Ayrıca ekonomik açıdan da fazla bütçe ayırmadan her yerden temin edilebilir.  Yani dergiler hem çizen kişiye emek saygısı olması açısından hem de okuma keyfinin ve karikatürün de anlatmak istediğinin tam sonuçlanması için daha avantajlıdır.

 

Karikatür Öğrenmek İçin Ne Yapmalı

Komik karikatür  veya diğer karikatürleri öğrenmek için mutlaka önceden eğitim almak gerekir. Bir kursa yazılabilir ya da bu işi yapan birinden doğrudan özel ders alabilirsiniz.