Komik Karikatür İçerik Amacı ve Özellikleri

Komik Karikatür İçerik Amacı ve Özellikleri

Karikatür Zamanı 04.01.2019

Komik karikatür  geniş bir kitlenin okuduğu ve özellikle internette komik karikatür  araması şeklinde yazılıp aranan bir içerikler dizisidir.

Komik Karikatür Özellikleri Nedir

Komik karikatür  amacı insanları güldürmektir. Farklı bir sürü konu hakkında yazılabilmekte ve bu nedenle geniş bir içerik ve okuyucu kitlesi ile görülebilir. karikatürlerin kendisi temelde bir konuyu ironik şekilde ele almak olduğundan bunun komedi ile birleşmesi sonucu ortaya güzel bir görüntü çıkabilir.

Komik Karikatürlerin Faydaları Nelerdir

Komik karikatür  türlerinin faydaları birçok kişide farklı şekilde değerlendirilebilir. Örneğin gün boyu sıkıcı bir işte çalışan ve stresi en üst seviyelerde olan bir kişi akşam eve döndüğü zaman stresini atmak için beynini boşaltmak için karikatür okuması yapabilir. Karikatürlerin en önemli etkisi ya da faydası aslında olaylara komik açıdan bakabilmenizi sağlamaktır. Komik karikatür  okuduğunuzda kafanızdaki kötü düşünceleri atmanız kolaylaşır. Bu nedenle bir açıdan kendi kendinizi terapi etmenizde de faydalıdır. Renkli çizgiler halinde olması nedeniyle ilgi çeken bu çizimler ayrıca kolay ulaşılabilir olması nedeniyle de epey avantajlıdır.

İnternette Komik Karikatür

Komik karikatür  okumak isteyen kişiler günümüzde internetin de yaygın ve çok sık kullanılır olması nedeniyle  siteler üzerinden diledikleri karikatüre ulaşabilmektedir. Ayrıca kapsamlı bir dergi halinde almak isteyenler ve somut olarak da bir karikatür yayınına sahip olmak isteyenler doğrudan market ve kitapçılardan bunu temin edebilmektedir. Bazı karikatürler yeni karikatürlerini takip eden okuyuculara internetten belirli bir ücretle okuma şansı da vermektedir.  Bunun da takibini yapabilir ve özellikle bir karikatüristi okumak üzere kayıt ve ödeme yapabilirsiniz.

Karikatürlere Nasıl  Bakmalı

Komik karikatür  türlerinde ve diğer karikatürler okunurken ironi, komiklik ve eleştri gibi yönlerle ele alınabilir. Ancak her karikatürün eleştiri amacıyla çizilmediğini de bilmek gerekir.  Yani aslında ne tür bir karikatürü okuduğunuz da önemlidir. siyasi karikatürlerde ironi ve eleştiri daha çoktur. Hatta bunun üzerine kurulu bir çizim vardır. Komik  karikatür  ya da komedi mizah karikatürleri de konu içeriği ve güldürü kaynağı açısından daha fazla konu kapasitesi barındırır. Yani öncelikle karikatürü okumadan isterseniz yazarı hakkında bilgi edinebilir, ön zemin hazırlayabilirsiniz.  Daha sonra da önce resmi inceleyip sonra yazılara bakabilirsiniz. Ancak resmi incelerken çok uun yorum katmamak gerekir.  Çünkü kendi düşüncelerinizin karışmaması karikatürün tam anlaşılması için de önemlidir. ayrıca internette okumalar sırasında bu çizimlerin aşinalığıyla özelliğini kaybetme riski olduğunu da bilmek gerekecektir. Doğrudan dergi alarak okumak daha keyifli bir okuma sağlar.